Popularne modele torebek na polskich ulicach

 

 

 

Damskie torebki to nieodłączny element stroju niemal każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że tak wiele uwagi poświęca się na wybór odpowiedniego modelu, a sklepy oferują bardzo rozbudowany wybór w kwestii ich rodzaju. Przedstawiamy jakie torebki są obecnie najbardziej modne w Polsce.

Jakie są różnice między torebkami w kwestii sezonów?

Można zauważyć dużą sezonowość w kwestii torebek damskich. Zdecydowanie zupełnie inne modele nosi się cieplejszą porą, a inne podczas zimowych dni. To, co przede wszystkim je różni, to rozmiar. Wiosną czy latem nosi się torebki o mniejszych rozmiarach. Są one bardziej poręczne, jak również smukłe. Natomiast zimą królują zdecydowanie większe rozmiary, które bardziej pasują do zazwyczaj obszernych kurtek.

Inną różnicą jest również ich kolor. Bardzo często podczas zimowych dni chcemy się niejako kolorem ocieplić. Tyczy się to również torebek, które zazwyczaj w sezonie jesienno-zimowym są utrzymane w tonacji czerni, granatu, czerwieni czy bordo. Jeśli chodzi o torebki na sezon cieplejszy od wielu sezonów najbardziej popularne są pastele. Z mody nie wychodzi również kolor nude, który w jakimś stopniu jest uniwersalny. Do łask powraca również bel, która staje się wyznacznikiem najnowszych trendów.

 

Jakie damskie torebki są modne wiosną i latem?

Latem przede wszystkim liczy się szyk i styl. Ponieważ przestajemy nosić ciężkie kurtki i swetry, stylizacje są bardziej starannie dobrane i przemyślane. Tyczy się to również torebek, które są zazwyczaj „do ręki”. To rodzaj torebek, które nie posiadają długiego paska, a noszone są jedynie w ręce. Dzięki temu są one o wiele bardziej wyeksponowane, stanowiąc nieodłączny element całego looku. Rączki takich torebek są wykonane zazwyczaj z solidnego tworzywa, by zbyt szybko się nie przetarły. Dla równowagi spotkać można również wiele modeli torebek, które wykonane są na cienkim, długim paseczku. Bardzo często jest on wykonany z metalu. Takie damskie torebki posiadają niewielkie rozmiary, które pomieszczą jedynie puder i telefon. Cieszą się one jednak bardzo dużym zainteresowaniem Polek już od kilku sezonów.

Do nieco bardziej szykownych stylizacji wciąż dobierane są takie torebki jak kopertówki. Nie są one najbardziej wygodnym wyborem, jednak na pewno cechują się elegancją, której nie da się podrobić. Ich nieco bardziej praktyczną odmianą są tzw. kuferki. Są zazwyczaj wykonane z nieco twardszego materiału, który zachowuje cały czas swoją strukturę.

Jakie damskie torebki są modne zimą i jesienią?

W nieco chłodniejszy czas noszone są również kuferki, jednak ich dobór wymaga założenia modnego trenczu z materiału. Natomiast zimą od kilku sezonów są bardzo modne tzw. shoper-bagi. To damskie torebki, które posiadają rozmiary zbliżone do… reklamówek – stąd ich nazwa. Pomieszczą w sobie wiele rzeczy, dlatego są cenione rzez kobiety, które z jednej strony muszą nosić wiele rzeczy naraz, z drugiej cenią sobie komfort. Dostępne są w szerokim wachlarzu kolorów oraz wzorów i zdobień.

 

Zobacz również

No Comments

Leave a Comment