dodatki męskie

Obowiązkowe gadżety dżentelmena

Każdy prawdziwy dżentelmen nie może się obyć bez eleganckich gadżetów, które stanowią nieodłączny element jego dnia. Stylowe spinki do mankietów, oryginalna poszetka, skórzany portfel – wszystko to buduje wizerunek wytwornego mężczyzny. Na co zwrócić uwagę dobierając męskie akcesoria?

Szlachetne spinki do koszuli

Jednym z atrybutów każdego dżentelmena są stylowe spinki do koszuli, które dobrze wychowany mężczyzna powinien zakładać nie tylko na bardzo formalne okazje. Ten biżuteryjny element można nosić również podczas mniej oficjalnych spotkań, założyć na randkę czy partię brydża z kolegami. W sklepach znajdziemy wiele modeli spinek, wykonane ze stali szlachetnej lub bardziej wyrafinowanych materiałów. Dżentelmeni mogą na specjalne okazje założyć platynowe spinki wysadzane brylantami lub zdecydować się na srebrne albo złote dodatki, które znakomicie podkreślają elegancki charakter stroju. Stylowy mężczyzna nie musi być jednak nudny i udowadniają to dżentelmeni, którzy zakładają spinki o niekonwencjonalnym kształcie, wykonane z niestandardowych materiałów.

Pamiętaj o poszetce

Poszetka to kolejny atrybut dżentelmena, który powinien znaleźć się w każdej męskiej szafie. Niepozorna chusteczka wkładana do kieszeni marynarki świadczy o doskonałym guście noszącego ją mężczyzny i stanowi swoistą wisienkę na torcie. Prawdziwy dżentelmen wie, że nie należy nosić poszetki w kolorze identycznym, co krawat. Wie również, że kieszonka, do której wkładana jest ozdobna chusteczka to brustasza, a nie butonierka. Klasyczne poszetki wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które świetnie podkreślają indywidualny styl właściciela – jedwabiu lub lnu. Obecnie bardzo popularne są również chusteczki wykonane z bawełny, dostępne w wielu kolorach, a także ozdobione przeróżnymi wzorami. Szukasz poszetki idealnie pasującej do szarego, casualowego garnituru? Wybierz wersję w szkocką kratę, a zaskoczysz otoczenie oryginalnym połączeniem kolorystycznym.

Postaw na porządny portfel

Aspirujesz do grona dżentelmenów w klasycznym wydaniu? Pamiętaj, że ważnym gadżetem, w który powinieneś się zaopatrzyć, jest wytrzymały, skórzany portfel. Niezwykle istotne są oczywiście aspekty funkcjonalne, jednak musisz też zwrócić uwagę na wzornictwo. Wolisz skórę licową, a może miękki zamsz? Idealny portfel powinien mieć wystarczająco dużo przegródek na karty płatnicze, miejsce na bilon, banknoty oraz umożliwiać schowanie dowodu rejestracyjnego. Pamiętaj jednak, że mocno wypchany portfel nie wygląda elegancko, ponieważ deformuje kieszenie spodni lub marynarki, sprawiając, że daleko nam do wyglądu prawdziwego dżentelmena. Warto więc pomyśleć o zakupie osobnych etui na karty płatnicze lub dowód osobisty.

No Comments

Leave a Comment