Koloryzacja włosów – o czym należy pamiętać?

Najlepszym rozwiązaniem byłaby rezygnacja z farbowania włosów, ale z pewnością wiele pań nie zgodziłoby się na takie rozwiązanie. Włosy mogą być naszą ozdobą, więc chcemy, by były ładne, zadbane i miały kolor, o jakim marzymy. Jeśli chcemy, by faktycznie tak było, musimy farbować włosy z głową. O czym należy pamiętać koloryzując włosy?

Czym jest koloryzacja?

Pod koniec XIX wieku ludzie nauczyli się rozjaśniać włosy utleniaczami, a od tego czasu przemysł fryzjerski przeszedł wiele rewolucyjnych zmian. Dziś możemy farbować włosy na każdy kolor, jaki nam się zamarzy, a koloryzacja włosów jest bezpieczna dla zdrowia.

Koloryzacja włosów jest trwałym, półtrwałym lub nietrwałym zabarwieniem lub odbarwieniem włosów na dany kolor. Wśród produktów koloryzujących wymienić można farby, szampony i pianki koloryzujące oraz hennę. Dostępne są także farby, które przygotowujemy samemu, mieszając odpowiednie ilości farby z odbarwiającym oksydantem. Obecnie techniki farbowania można porównać z zabawą kolorem, mamy możliwość naśladowania naturalnych kolorów włosów aż po szalone kolory przybierające formę pikseli. Technika farbowania jest prawdziwą sztuką.

Farbowanie włosów w domu. O czym trzeba pamiętać?

Są kobiety, które wolą, aby włosy farbował im profesjonalista, który odpowiednio dobierze kolor, doradzi i przeprowadzi zabieg tak, by efekty były zadowalające. Samodzielne farbowanie włosów oszczędza czas i pieniądze, ale grozi to niespodziewanymi efektami. Dobry fryzjer wie, jaki osiągnie efekt, gdy zmiesza ze sobą różne odcienie farby i umiejętnie dobierze kolor do karnacji klientki.

Jeśli mimo wszystko chcemy farbować włosy w domu musimy pamiętać, że nie należy radykalnie zmieniać odcienia, lepiej o kilka tonów przyciemnić lub rozjaśnić włosy, by nie przeżyć szoku po zmyciu farby. Przyciemniając włosy, nałóżmy farbę równomiernie na całą długość włosów, by nie powstały brzydkie ciemne plamy. Jeśli mamy dużo siwych włosów, oddajmy się w ręce fryzjera.

Pasty, pudry i szampony do koloryzacji włosów znalezione w dziale http://hairlook.pl/pl/c/Koloryzacja/45.

Pasty, pudry i szampony do koloryzacji włosów znalezione w dziale http://hairlook.pl/pl/c/Koloryzacja/45.

Przed użyciem produktu należy dokładnie przeczytać ulotkę i postępować zgodnie z zaleceniem producenta. Bezwzględnie należy dokładnie trzymać się czasu trzymania farby na włosach, by

nie zniszczyć włosów i uzyskać planowany kolor. Po przygotowaniu preparatu natychmiast nakładajmy mieszankę, by preparat dobrze zadziałał. Pamiętajmy, by u nasady włosów farbę trzymać krócej, gdyż końcówki włosów rozjaśniają się wolniej.

Zanim przystąpimy do farbowania włosów, poświęćmy trochę czasu na naukę. Błędy popełniane podczas koloryzacji mogą uszkodzić włosy i wyraźnie wpłynąć na pogorszenie ich stanu. Jeśli będziemy postępować zgodnie z instrukcją i rozważnie podejdziemy do zadania, z pewnością osiągniemy wymarzony efekt.

Zobacz również

No Comments

Leave a Comment