Eleganckie jeansy do pracy

Spodnie jeansowe stały się modne już na początku ubiegłego wieku. Wtedy były noszone przede wszystkim przez żeglarzy i robotników. Z czasem rozpropagowali je twórcy westernów i hippisi. Teraz nie wyobrażamy sobie bez nich codziennej garderoby. Jednak czy wypada założyć spodnie jeansowe do pracy? Jeśli tak, to o czym należy pamiętać wybierając spodnie jeans damskie do pracy?

Czy można ubrać damskie spodnie jeans do pracy?

Spodnie jeans damskie wybieramy do wielu stylizacji codziennych. Często chodzimy w nich także do pracy i nie ma w tym nic złego, o ile w miejscu, gdzie pracujemy nie panuje określony dress code, czyli regulamin ubierania. W tradycyjnym dress code nie ma niestety miejsca dla spodni jeansowych, jednak jak się okazuje, niektóre firmy kojarzone są właśnie ze spodniami jeansowymi. Dlatego dla pewności zawsze warto zapoznać się z formalnym lub nieformalnym zaleceniem co do ubioru do pracy. Pozwoli nam to uniknąć wpadki.

Jakie modele spodni jeasnowych można ubrać do pracy?

W sklepach stacjonarnych możemy spotkać wiele modeli spodni jeansowych, jednak nie wszystkie będą nadawały się jako strój do pracy. Wybierając spodnie jeans damskie, w których będziemy chodzić do pracy, warto postawić na takie modele jak:

  • klasyczne jeansy są to proste, gładkie spodnie, z długimi nogawkami i wysokim lub średnim stanem. Ich krój jest dość dopasowany, ale niezbyt obcisły, dzięki czemu zapewniają swobodę ruchów i wyglądają bardzo elegancko.  Pasują do większości stylizacji, dzięki czemu stanowią podstawę do wielu strojów;
  • rurki – spodnie jeans damskie typu rurki do kolejna uniwersalna propozycja dla pań, które szukają idealnych jeansów do pracy. Spodnie te sprawdzą się zarówno w zestawieniu ze swetrem, tuniką, jak i bardziej dopasowaną bluzką. Są to spodnie ze zwężanymi nogawkami mocno dopasowanymi do sylwetki;
  • chinosy – są to spodnie z długimi nogawkami, które sięgają praktycznie do obcasa buta, zaczerpnięte zostały z mody męskiej. Pasują do wielu stylizacji i są niezwykle wygodne;
  • spodnie z podwyższonym stanem – doskonale sprawdzą się, gdy chcemy zasłonić brzuch, ale i do popularnych ostatnio krótkich bluzek i swetrów.

Jakie nie powinny być spodnie jeansowe do pracy?

Spodnie jeansowe do pracy nie mogą być krótkie. Warto wybrać długie spodnie – za kostkę, gdyż wyglądają one elegancko i przede wszystkim są bardzo wygodne. Ubierając się do pracy warto też zrezygnować ze spodni, które posiadają bogate zdobienia np. ćwieki czy naszywki. Do pracy nie nadają się również popularne ostatnio spodnie z przetarciami czy dziurami, gdyż wyglądają one mało estetycznie i mogą sprawić, że będziemy odbierani jako osoby nieodpowiedzialne i niechlujne.

Spodnie do pracy powinny również mieć odpowiednio wysoki stan i być dobrze dopasowane do talii. Jeśli nie są to warto wybrać do nich odpowiedni pasek, gdyż ochroni nas to przed ciągłym poprawianiem i naciąganiem spodni na talię, a także ryzykiem tego, że spodnie opadną w najmniej odpowiednim momencie. Jest to szczególnie ważne w czasie siedzenia, kiedy spodnie samoczynnie „zjeżdżają” nieco w dół.

Zobacz również

No Comments

Leave a Comment