Dieta sokowa – dlaczego warto ją wybrać?

Soki oraz koktajle z owoców znajdują coraz większą popularność wśród osób chcących prowadzić zdrowy tryb życia. Ludzie chętnie miksują różne składniki tworząc własne kompozycje, które odpowiadają ich preferencjom. Dlatego też, oczyszczanie organizmu za pomocą diety sokowej jest coraz częściej stosowaną terapią. Jednak przed podjęciem decyzji o jej stosowaniu, warto zapoznać się z kilkoma jej zasadami.

Kiedy warto zdecydować się na dietę sokową?

Warto zdecydować się na kurację przy pomocy diety sokowej  w przypadku gdy prowadzimy intensywny tryb życia oraz gdy jesteśmy narażeni na stres i posiadamy niezdrowe nawyki żywieniowe. Stresujący tryb życia, w którym nie ma miejsca na odpoczynek i regenerację po pewnym czasie daje o sobie znać. Występują wówczas problemy trawienne, gorsze samopoczucie, spadek energii i obniżenie odporności organizmu. Dieta sokowa powinna również pomóc osobom, które cierpią na bóle głowy, zaparcia, wrzody żołądka lub hemoroidy.

Jak powinno się przeprowadzać detoks sokowy?

Jedną z popularniejszych metod jest post sokowy. Jest to rodzaj detoksu, który polega na spożywaniu soków owocowych i warzywnych oraz wody. Zwolennicy diety sokowej zalecają odbywanie jej w ciepłych miesiąca, zwłaszcza na wiosnę. Na około tydzień przed rozpoczęciem kuracji należy wyeliminować alkohol, kofeinę, papierosy, cukier, mięso oraz jaja. W dni postu sokowego powinno się spożywać około 950 – 1900 ml soku. Sok powinien być świeżo wyciskany, a najlepsze owoce, które można do tego wykorzystać to jabłka, żurawina, ananas. Oprócz soku powinno się także spożywać około 6 szklanek wody w temperaturze pokojowejDieta sokowa  . Po 6 dniach, widoczne będą pierwsze efekty w postaci lepszego samopoczucia oraz zdrowia.

Jakie są zalety stosowania diety sokowej?

Dieta sokowa powoduje, że poprawia się nasze samopoczucie oraz wygląd. Osoby, które zastosowały taką kurację mają gładszą skórę, regularne wypróżnienia, lepsze trawienie i zdolność koncentracji. Zauważalna jest także utrata wagi. Spożywanie soków zdecydowanie wzmacnia układ immunologiczny a jej regularne stosowanie to świetny sposób na osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

Dieta sokowa jest smaczna, lekka i przyjemna oraz dobrze tolerowana przez organizm, a efekty przychodzą bardzo szybko. Związki zawarte w sokach występują w postaci zjonizowanej, dzięki czemu organizm utrzymuje właściwej równowagi kwasowo – zasadowej. Wszystkie substancje występujące w sokach trafiają do krwioobiegu już po około 15 minutach. Zmniejszają ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe, neutralizują wolne rodniki, odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się. Regulują krew oraz odmładzają gruczoły i organy zewnętrzne, a także mają doskonały wpływ na wzrok, zapobiegają wielu chorobom, w tym zaćmie.

Niewątpliwie warto zdecydować się na taką dietę, ponieważ dzięki niej nasz organizm będzie naładowany witaminami i innymi składnikami odżywczymi, a jest to także doskonały początek do zmiany swoich nawyków żywieniowych oraz stylu życia na zdrowszy, dzięki czemu dłużej zachowamy dobre zdrowie oraz młody wygląd.

Zobacz również

No Comments

Leave a Comment