Bluza czy sweter dla mężczyzny?

Jeśli ma się zamiar kupić dla mężczyzny ubranie (np. jako prezent), najczęściej wybiera się bluzę lub sweter. Co decyduje o tym, czy wybierze się jedno lub drugie? Zarówno bluzy męskie, jak i swetry, to olbrzymia liczba różnego rodzaju materiałów, fasonów oraz wzorów. Czy istnieje sposób, aby sprawić, że ubranie będzie idealnie spełniać potrzeby osoby obdarowanej?

Kiedy bluza, a kiedy sweter?

Dla panów, którzy lubią aktywny tryb życia, często podróżują  i spędzają aktywnie czas w różnych miejscach, najlepsza będzie bluza. Różnego rodzaju bluzy męskie doskonale nadają się zarówno dla osób lubiących biegać, jak i na luźne spotkania towarzyskie w barach i pubach, a także zwykłych codziennych czynności. Swetry również pasują na spotkania, jednak w odróżnieniu od bluz nadają się do eleganckich ubrań, mogąc np. zastąpić garnitur czy marynarkę – ale raczej w casualowych okolicznościach – nigdy na oficjalnych spotkaniach. Oczywiście znaleźć można i swetry dla aktywnych, jednak dotyczą one bardziej osób poruszających się w środowisku pozamiejskim, np. miłośników wędrówek po górach czy lasach.

Jaką bluzę kupić?

Jeśli chodzi o bluzy męskie, można podzielić je na rozpinane i zakładane przez głowę. Ten pierwszy rodzaj preferują zwłaszcza osoby aktywne – często używają ich biegacze oraz kolarze. Oczywiście oba rodzaje doskonale nadają się do wszystkich innych czynności i to, jaki rodzaj bluzy się wybierze, zależy od  indywidualnego charakteru osoby, która będzie ją nosić. Jeśli chodzi o wzory, tu warto sprawdzić ostatnie trendy w modzie. Jednym z nich są nadruki – napisy. Zabawne, poważne, po polski i angielsku – wybór należy do Ciebie.

Jaki sweter kupić?

mężczyzna w swetrzeChoć co prawda swetry mogą być podzielone sposobem zakładania tak samo jak męskie bluzy, to jednak mają nad nimi przewagę grubości. W czasie chłodnych dni i podczas zimy królują grubsze, zapewniające ciału ciepło. Trudno wyobrazić sobie np. jazdę na nartach w bluzie, podczas gdy gruby sweter nadaje się do tego doskonale. Swetry zimowe mogą być z golfem lub bez. Tu – podobnie jak i przy bluzach – fason oraz rodzaj zależy od tego, kto ma je nosić.

Gdzie kupić dobrej jakości bluzy męskie i swetry?

Jeśli chce się nabywać markowe, dobrej jakości ubrania, można zrobić to w sklepach stacjonarnych, jak i sklepach online np, Bigstar https://bigstar.pl/mezczyzna/kolekcja/bluzy.html.  Oferują one bluzy męskie i swetry różnego rodzaju, wielu marek i w różnorodnych fasonach. Jeśli kupuje się ubranie dla siebie, warto je przemierzyć, chociaż tego sklepy online nie oferują. Jednak dobry sklep podaje wszystkie cechy danego ubioru tak, że można spokojnie je dopasować bez przymierzenia przed zamówieniem.

Tak jak nic nie zastąpi dobrego garnituru podczas oficjalnego spotkania, tak też nie ma jak bluza, gdy aktywnie spędzasz czas czy ciepły sweter podczas wędrówki górskiej. Warto więc mieć w swojej garderobie i jedno i drugie i umiejętnie dobierać je do sytuacji.

Zobacz również

No Comments

Leave a Comment